Úvod » Katalogy webhostingů

Katalogy webhostingů

O českém webhostingu jinde

Původně jsem tady chtěl udělat vlastní srovnání webhostingů, ale zatím jsem na to neměl dostatek času. Proto jsem se rozhodl, že udělám seznam webů, kde se na katalogy webhostingů specializují nebo jsou jen zajímavé a při výběru webhostingu byste je neměli minout.

Hostingy.cz

Osobně pokládám tyto stránky za nejlepší u nás. V nejbližší době by měly projít velkou změnou jak v designu tak v obsahu. Najdete na nich rozsáhlý přehled placených webhostingů v české republice. Kromě placených programů je zde obsáhlý katalog webhostingů zdarma.

Hormart.cz

Hormart má také velký přehled webhostingů u nás. Z tohoto serveru také často přebírají zprávy média. Chápu ho jako velice seriózní zdroj informací, který objektivně hodnotí český webhostingový trh.

Webhosting na Seznamu

Katalog téměř tří stovek poskytovatelů webhostingu v ČR. Jedná se o klasické katalogové zápisy (zdarma i placené). Doporučuji brát pouze jako seznam a pro srovnání zvolit jiné stránky, které se na to specializují.

Myhost.cz

Zatím mladý přehled webhostingů. Jde spíše o seznam, ve kterém není možné vyhledávat podle parametrů služby a dalších kritérií. Poslouží spíše jako doplněk výše uvedených webů. Uvidíme časem kam se posune.

Webhostingy zdarma na hostingy.cz

Odkaz na katalog hostingů na webu hostingy.cz tu sice už je, ale pokládám za potřebné uvést odkaz na přehled webhostingů zdarma (freehostingů) zvlášť. Jedná se asi o nejkomplexnější přehled freehostingů, na který jsem narazil.


Určitě můžete při brouzdání internetem narazit i na další katalogy webhostingů. Do přehledu jsem dal jen ty, které osobně považuji buď za obsáhlé, užitečné nebo zajímavé. Pokud jste našli další stránky, které se zabývají webhostingovým trhem v české republice, napište mi. Když se mi budou zdát užitečné, rád je přidám.

Ostatní webhostingové weby

 • Hostovinky.cz
  Zajímavý blog o webhostingu v ČR se změnil v propagaci služeb společnosti Superhosting.cz. (Aktualizace 23. 2. 2012).
  Zajívané články o serverech, webhostingových společnostech a datových centrech. Píše Cendra (Superhosting.cz)
 • Mereni.kyblsoft.cz
  Nezávislé měření dostupnosti webhostingů. Najdete zde přehledy kdy který hosting nefungoval, jak dlouho i celkovou dlouhodobou dostupnost každého z nich. Ačkoli se jedná o orientační výsledky, které nemusí objektivně hodnotit kvalitu hostingu, je tato služba užitečná při výběru webhostingu.
 • Přehled webhosterů v ČR na Lupě
  Zrušené stránky. (Aktualizace 23. 2. 2012).
  V tabulce najdete aktuální pořadí webhosterů u nás, počet domén .cz, které mají ve správě. Můžete použít i filtry pro zjištění přírůstků/úbytků domén v požadovaném období.
 • Hodně starý přehled webhostingů z roku 2002
  Zrušené stránky. (Aktualizace 23. 2. 2012).
  Je zajímavé co v té době webhosteři nabízeli a za kolik. Zařadil jsem to jen jako kuriozitu.

Dálé o hostingu a doménách


O webhostingu jinde

Žebříčky webhostingů

Český hosting

25 GB prostoru, neomezený přenos dat, PHP4 i 5, neomezeně databází MySQL/PostgreSQL, neomezeně e-mailů a subdomén, propracovaná administrace a mnohem víc pouze za 1000 Kč/rok.
Více na www.cesky-hosting.cz

Virtuální managed server od 170 Kč/měsíc