Úvod » Webhosting zdarma

Webhosting zdarma (freehosting)

Co je freehosting a kdy si jej vybrat

Pokud nechcete platit za webhosting, nezoufejte. Na internetu se setkáte i s nabídkami webhostingu zdarma nebo-li freehostingu. Webhosting zadarmo vám neposkytne takové služby jako placený hosting. Zpravidla budete omezeni velikostí prostoru, přenosem dat nebo nabídkou služeb. Můžete narazit i na problémy s dostupností svých stránek. Když bude mít webhosting výpadky nemůžete požadovat náhradu.

Některé freehostingy se tváří,že nabízejí služby zdarma, ale ceny za domény mají výrazně vyšší než je běžné. Při výběru je dobré si toto zkontrolovat.

Nechcete-li platit doménu ani webhosting, můžete provozovat web na doméně 3. řádu, které mají freehostingu zpravidla k dispozici. Vaše doména pak bude vypadat podobně jako tento příklad: mujweb.freehosting.cz.

U freehostingu nehledejte ani technickou podporu. Webhostingy zdarma mívají fóra, kde můžete řešit problémy, ale na telefon nebo garantovanou zákaznickou podporu radši nespoléhejte.

I když to teď vypadá, že freehosting je něco špatného, není to tak. Jestliže se svými stránkami začínáte, s klidným svědomím vyzkoušejte freehosting. Až si budete jistí, že na internetu chcete mít vlastní doménu nebo budete chtít vážně podnikat, poohlédněte se po placeném webhostingu. Přejít z freehostingu na placený hosting není problém.

Jaké jsou u nás webhostingy zdarma

Malý výběr freehostingů, které jsou provozovány v české republice.

Webhosting Prostor (MB) Domény Email FTP PHP Databáze Reklama Zakázáno
Hostingzdarma.cz 1500 2. i 3. řádu ano ∞ ano ano MySQL ne Adult
PHP5.cz 20 3. řádu ne ano ano MySQL ne Adult
Pipni.cz 1500 2. řádu ano ∞ ano ano MySQL, PostgreSQL,... ne Adult
Profitux.cz 300 3. řádu ne ano ano MySQL ano Adult
Webzdarma.cz 200 3. řádu ne ano ano MySQL, PostgreSQL,... ano Adult

Tabulku jsem převzal z webu Hostingy.cz, kde také naleznete kompletní přehled webhostingu zdarma, ve kterém je kolem 35 freehostingů.

Nejznámější freehostingy jsou asi webzdarma, PHP5 a Pípni. Na webzdarma.cz začínala spousta stránek. Nejlepší administraci mělo a stále má Pípni.cz. Možnosti nastavení jsou obrovské.

Sponzoring na placeném hostingu

Nejedná se o klasický freehosting, ale pokud máte zajímavý web, nebo jste nezisková organizace, příp. státní instituce, můžete zkusit požádat vyhlédnutý webhosting o sponzorování. Často tuto službu webhosteři nabízejí. Je pouze na nich jestli Vám webhosting zdarma dají nebo ne. Můžete se setkat se souhlasem, když umístíte na svůj web odkaz na webhosting, ve kterém je doporučíte (nebo banner/ikonku) apod.

Pokud jste herní klan a hrajete Countra, CoD, Quake apod. na sponzoring moc nespoléhejte. Netvrdím, že ho neseženete, ale ve většině případů se setkáte se zamítnutím.

Zahraniční freehosting

Na rovinu říkám, že o zahraničním freehostingu jsem toho moc neslyšel a nemám s ním žádné zkušenosti. Věnoval jsem trochu času, abych našel nějaké informace o webhostingu zdarma za našimi hranicemi. Většinou jsou to přehledy zahraničních freehostingů i s popisem. Některé jsou starší, ale předpokládám, že většina odkazů stále funguje. A tady to je:

Pokud narazíte na zajímavé, a hlavně aktuální, stránky o zahraničním webhostingu zdarma, určitě mi napište.

Kam dál


O freehostingu jinde

Žebříčky webhostingů a domén

Diskuse o webhostingu zdarma


Virtuální managed server od 170 Kč/měsíc