Úvod » Zahraniční webhosting

Zahraniční webhosting

Když vám nestačí webhosting v ČR

Když hledáte prostor pro své stránky můžete si vybrat webhosting v České republice nebo v zahraničí. Zahraničím v tomto případě myslím USA. Hosting v zahraničí je vhodný pokud jsou vaše stránky určeny převážně návštěvníkům mimo ČR nebo potřebujete služby, které místní webhostingy nenabízejí.

Osobně jsem žádný zahraniční webhosting nevyzkoušel a nemohu konkrétní službu doporučit. Prošel jsem hodně stránek a udělal si představu jak hosting za hranicemi vypadá. Volba konkrétní služby zůstává na vás. Při rozhodování by vám mohla pomoci i tato stránka.

Webhosting v Americe

U webhostingů v Americe je běžné, že pod jedním účtem můžete spravovat více domén, říká se tomu multiple domain web hosting. Prostě zaplatíte jeden hosting a přidáváte domény (www stránky). Jste omezeni pouze parametry webhostingu, které jsou hodně velkorysé a budou vám stačit pro desítky běžných webů.

Domény kupujte v České republice

Domény doporučuji kupovat u nás. V případě problémů nebo změn budete komunikovat s českou službou v češtině. Navíc můžete volat na podporu, což v případě zahraničního registrátora dělat nebudete. Při použití e-mailu při komunikaci se zahraniční podporou bude provedení požadavků nebo odpověď trvat déle. Domény jsou u nás trochu dražší, ale stále se jedná o částky v řádu desítek korun.

Zakoupenou doménu v Čechách můžete přesměrovat na jakýkoli webhosting, stačí nastavit správně DNS záznamy. Více informací najdete na stránce domény.

Webhosting v Čechách

Máte-li stránky v češtině určené pro české návštěvníky, určitě zvolte webhosting v Čechách. Dostupný a kvalitní webhosting je např. Český hosting. Dostanete všechny důležité služby v jednom programu za 1000 Kč/rok bez DPH.

Přehled zahraničních webhostingů

Zahraničních webhostingů je strašně moc. Do přehledu jsem zařadil jen pět, které považuji za hodně zajímavé. Konrétní informace najdete přímo na stránkách hostingů (jsou ale v angličtině).

Webhosting Prostor Přenos Domény E-maily Databáze Dostupnost Cena
Hostmonster 100 99,9% $ 6,95
Hostgator 600 GB 6000 GB 99,9% $ 7,95
Lunarpages 1500 GB 15000 GB 99,9% $ 4,95
Dreamhost 500 GB 5000 GB ? $ 5,95
Bluehost 300 GB 3000 GB 2500 200 ? $ 6,95

Výše uvedené služby nabízejí neomezený počet subdomén i FTP účtů, poskytují záruku vrácení peněz. Doména je také v ceně až na Hostgator, kde si ji musíte zaplatit zvlášť.

Další známé zahraniční webhostingy

Slevové kupóny zahraničních webhostingů

U zahraničních hostingů se často setkáte se slevovými kupóny. Při objednávce stačí zadat speciální kód a webhosting můžete dostat s opravdu velkou selvou. V tabulce najdete slevové kódy, na které jsem narazil. Protože jsem je nikdy nepotřebovat, nemůžu ručit za to, že fungovaly nebo stále platí. Jestli díky nim získáte slevu, pak tento přehled splnil svůj účel.

Webhosting Sleva Kódy Poznámka
Hostgator $ 9,94 iceishot, jury, webhostingun­leashed, hgc25 Jestli je kód aktivní poznáte na dalším kroku objednávky.
Dreamhost $ 50 BigSaving
$ 97 BigCoupon
Lunarpages $ 25 25offhosting
HostICan $ 50 BigSaving-12 nebo Besthosting-12

Webhosting Go Daddy své slevové kupóny často aktualizuje a zpravidla mají omezenou platnost. Jaké slevy jsou aktuálně k dispozici zjistíte když použijete vyhledávání, např.: www.google.cz/search?q=godaddy+coupon. Předpokládám, že u ostatních webhostingů najdete něco podobného.

Pokud víte o dalších slevách u zajímavých zahraničních webhostingu, určitě mi napište. Je mi jasné, že tento přehled není úplný. Můžete mi poslat i odkaz na stránky, které se podobnými slevami zabývají (české i zahraniční).


Hledáte český webhosting?

Hosting v zahraničí má své klady i zápory. Pokud hledáte český webhosting pro české stránky a chcete zjistit jaké služby se u nás nabízejí nebo co byste měli od webhostingu požadovat, určitě nepřehlédněte stránku webhosting.

Virtuální managed server od 170 Kč/měsíc